Co si vzít s sebou na dětské focení

Rodinná návštěva fotoateliéru je stejná jako rodinná návštěva kavárny nebo městského parku. Samozřejmě není potřepat to dělat každý den, ale někdy bychom si to dovolit měli, pro potěšení a rozšíření rodinného fotoalba. Společné fotografie budou ve vašem albu uchované dlouhé roky, a pro vaše budoucí potomky budou mít ohromnou cenu. Můžete se tak na sebe podívat i za pár let. Profesionální dětský a rodinný fotograf může zachytit zajímavé momenty a vytvořit na snímcích neuvěřitelnou atmosféru!

 

Mnozí si dělají starosti kvůli tomu, co si vzít na dětské focení s sebou. Dám vám několik svých rad.

1)         Dítě se musí dobře vyspat, nejlepší doba pro fotografování je po obědovém spánku

2)         Před odchodem z domu se najezte a dejte najíst i dítěti

3)         Vezměte si s sebou láhev vody, kdyby dítě potřebovalo pít

4)         Zdraví je nejdůležitější, pokud se dítě necítí dobře, raději focení odložte

5)         Neplánujte mnoho věcí na jeden den, například chcete-li, aby fotografování probíhalo v den jeho narozenin, raději to udělejte až následující den

6)         Oblečte dítě do něčeho, na co je zvyklé, aby se cítilo spokojeně. Nejlepší je oblečení ve světlých tónech (bílá, béžová, světlemodrá a další)

7)         Výrazné doplňky (ponožky, čepička, punčochy, rukavice a samozřejmě oblíbené hračky)

8)         Připravte dítě na to, že se půjde fotit. Řekněte mu, že je to zábava a bude tam hrát hry. Nebo že je to odměna za dobré chování. Je to dobré proto, aby se dítě na tento den těšilo a na fotografiích bylo veselé.

9)         Pomozte fotografovi, můžete dítě rozveselit, vzít bublifuk nebo nafukovací balonek. Ale nezavazejte, raději stůjte ZA fotografem a rozesmívejte dítě, dělejte grimasy, obvykle děti začnou dospělé napodobovat nebo se smát.

10)       Ateliérové fotografie se samozřejmě od těch ostatních liší svou originálností, ale děti se cítí lépe doma a na ulici, proto je lepší si s sebou do ateliéru vzít něco z domu, například oblíbenou hračku. Fotografie dětí od 2 do 6 let ale přece jen vypadají lépe, když jsou foceny na ulici, v parku nebo na hřišti. Mnozí fotografové vám s potěšením vyjdou vstříc, budete-li si takové focení přát.

Příprava dětí k focení.