K focení se chystáme předem

2 – 3 dny před focením
– vytrhat – obarvit obočí

– jít na epilaci
– pokud možno navštívit kosmetoložku a provést nějaké zkrášlovací procedury (ale ověřené, novinky mohou způsobit podráždění nebo loupání kůže)
– vybrat si oblečení a doplňky
Den před focením
– udělat si manikúru, pedikúru

– samoopalovací nástřik v salonu nebo doma, chcete-li být na snímcích opálená
– večer by se neměl pít alkohol, jíst slané nebo příliš ostré jídlo atd. Sami víte, co může další den být!
– navštívit kosmetičku (jestliže máte objednanou vizážistku, vezměte si s sebou na focení pouze to nejnutnější; oblíbený blesk nebo troška potu – a najednou potřebujete ještě pudr – jestli vám vizážistka nebude pomáhat během fotografování, a pouze vás nalíčí a odjede, budete se muset poprat s leskem na obličeji sama). Před nalíčením určitě vezměte v potaz lak, kterým jste si nalakovala nehty, aby se případně dal make-up upravit – měl by ladit s nehty.
– Stylisté radí mýt si vlasy v předvečer dne před focením, aby se daly lépe upravit. Ale tady je vše individuální. Proto si vlasy umyjte buď v předvečer před focením, nebo ráno přímo před ním.
V den, kdy bude focení probíhat
VYSPAT SE! Raději se vyspěte 10-11 hodin, pokud máte tu možnost. Tohle je, prosím, nejdůležitější předpoklad toho, že budete vypadat dokonale. Pro každý případ radím vzít si s sebou Visine nebo něco podobného, abyste měla zářivé oči.
– namazat tělo zvlhčujícím krémem, aby kůže vypadala hladce. Také je lepší si vzít krém (nebo tělové máslo, to záleží na typu focení) s sebou do ateliéru, abyste ho tam ještě jednou nanesla na odhalené části těla. Pokud si budete brát tělové máslo, raději si vezměte i malý ručník, abyste se mohla zbavit zbytků, až pojedete domů.
– jestliže máte v plánu se fotit v plavkách nebo jiném odhaleném oblečení, tak je potřeba si minimálně půl hodiny před focením sundat spodní prádlo (jinak může na těle vytvořit červené pruhy). Proto si do ateliéru buď vezměte pohodlný kousek oděvu, který se dá obléknout na nahé tělo (například dlouhý froté župan, abyste nezamrzla), nebo si vyberte takové spodní prádlo, které nezanechává otisky na kůži).