Nejneobvyklejší svatba

V roce 2015 se mi poštěstilo fotografovat neobvyklou, alespoň pro Evropu, svatbu, s národními tradicemi Nepálu. Pokud máte rádi indické restaurace tak jako já, tak by se vám tahle svatba zdála velmi zajímavá! Jiná kultura a tradice, aromatická koření, zajímavé oblečení hostů a tance jako ve filmu „Disco Dancer“ =)

Všechno to probíhalo v Plzni v restauraci, na svatbě bylo přibližně 200 hostů. Fotila jsem celý den. První věc, která mě udivila, byla ta, že nevěsta byla oblečená v červených šatech (stejné šaty měli hosté, proto jsem si je ze začátku pořád pletla). Všichni měli ruce a nohy pomalované henou. Nehledě na to, že na ulici bylo chladno, byl jarní den, nevěsta i hosté byli oblečeni velmi lehce, někteří měli odhalená břicha. Dále probíhalo mnoho hlučných a veselých obřadů, novomanželé si vyměňovali nejen prstýnky, ale také si navzájem pověsili na krk věneček z rostlin. Dále probíhalo něco, co jsem vůbec nepochopila. Ženich, nevěsta, otec nevěsty a mnich seděli a modlili se a zároveň kolem nich chodili ostatní, kteří jedli nebo tancovali. Dozvěděla jsem se, že novomanželé tento den vůbec nesmí jíst. Ale to ještě není vše, největší dojem na mě udělala jedna tradice – všichni hosté z nevěstiny strany museli novomanželům přilepit na čelo červenou rýži, polít jejich ruce a nohy vodou a potom ji vypít! Ano ano, vypít vodu z noh. To bylo nejpodivnější, ale všem bylo veselo =) Na této svatbě jsem nafotila okolo 5000 fotek, ale fotografie ženicha a nevěsty vypadaly jednotvárně, povedlo se jim pouze věnovat pouze jednu minutku fotografiím a potom znovu vykonávali své obřady. Na této svatbě jsem také natočila krátké video, podívejte se, jestli vás to zajímá.
Vyprávění chci zakončit tím, že být na nepálské svatbě je šance, která se může naskytnout pouze jedenkrát v životě. A bylo to nezapomenutelné.